Datça Selimiye Orhaniye Datça


1.GÜN
DATÇA-KARGI KOYU KOYU
Datça limanında ki teknemize saat 15:30:00 den sonra yerleşebilirsiniz. Kaptanımız tur programı ve tekne hakkında bilgiler verdikten sonra tekne saat 19:00 gibi limandan ayrılıp akşam yemeği için Kargı koyuna hareket eder. Geceleme Kargı koyunda yapılır.

2.GÜN
ADABOĞAZI- BOZBURUN
Sabah kahvaltıdan sonra Adaboğazı'na hareket edilir. Yüzme ve öğle yemeği molası burada verilicektir. Akşam yemeği için Bozburun'a geçilir. Bozburun küçük bir balıkçı kasabasıdır. Bu bölgenin kıyıları boyunca sünger çıkartılmaktaydı. Fakat yöre halkı süngercilikten hem iyi gelir sağlıyamadığı hem de eski tekniklerle tehlikeli bir iş olduğu için süngerciliği bırakmıştır. Bunun yerine ahşap tekneler inşa etmeye başlamıştır. geceleme Bozburun'da.

3.GÜN
DİRSEK BÜKÜ- TAVŞANBÜKÜ-KEMERİYE ADASI
Sabah kahvaltıdan sonra Dirsek Bükü'ne doğru yola çıkılarak burada yüzme ve öğle yemeği molası verilir. Dirsekbükü Koyu'nun en dibi tamamen kumdur. Suyu, denizin temizliği ve korunaklı olmasından dolayı tekneler tarafından çok ziyaret edilir. Özellikle de mavi yolculuk tekneleri tarafından mutlaka uğranılan bir rotadır. Daha sonra Tavşanbükü Adasına hareket edilir burada öğle yemeği ve yüzme molasından sonra, Akşam Yemeği ve Geceleme için Kemeriye Adasına Hareket edilir, Kemeriye Adası Selimiye mahallesi yakınlarında, Simi adası yönündeki ilk adadır. Ada üzerinde bulunan ve tarihine ilişkin kesin bilgilerin bulunmadığı bir kilise kalıntısı mevcuttur. Geceleme Kemeriye Adasında. 

4.GÜN
SIĞ LİMAN -SELİMİYE
Kahvaltıdan sonrası Sığ Limana harekete diyoruz, burada Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra, Selimiye'ye doğru yola çıkılır. Selimiye;Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı şirin bir sahil köyüdür. Yakın döneme kadar bölge sadece tekne turları ve deniz turizmine hizmet vermekteyken bu gün kara yoluna da açılmış durumdadır. Bölgeye çok sayıda otel ve pansiyon açılmış, köy tamamiyle sahil, yat ve plaj turizmine açık bir tatil köyü olarak hizmet vermeye başlamıştır. Geceleme Selimiye'de.

5.GÜN
ORHANİYE- KIZKUMU-EMELSAYIN KOYU
Sabah erken saatlerde kahvaltı için Orhaniye Koyuna demir alınır. Orhaniye Köyü, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı bir beldesidir. İlk ismi "Kırvasil" iken sonraları Orhaniye olarak anılmaya başlamış. Geçmişi M.Ö 3. yy'a uzanan bir koy'dur. Koyun ortasında bir ada ve adanın tepesinde de kale kalıntıları var. Kalenin bölgede kurulu Baybassos antik kentine ait olduğu sanılıyor. Baybasos'lular, kaleye Turgut köyündeki şelaleden kemerler ve su altına döşedikleri borular aracılığıyla birleşik kaplar kuralından yararlanarak su getirmiş.Sessizlik, sakinlik, doğa ve denizle yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Kahvaltı ve yüzme molasından sonra, öğle yemeği için Kız kumu'na hareket edilir. Burada medcezir sebebiyle bir doğa harikası olan Kız Kumu'nu görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Emel sayın Koyuna hareket edilir, Bu koya tekneyle gelen Emel Sayın, burada denize girmiştir. Koydan çok etkilenen Emel Sayın'ın adı, bu koya verilmiştir. Halk arasında anlatılan bu hikaye, Emel Sayın'ın göz rengini andıran masmavi sulardan da gelmektedir.

6.GÜN
İNDİBİ-DİŞLİCE ADASI-BENCİK
Sabah kahvaltısı ve yüzme molası için küçük bir koy olan İndibi Koyuna hareket ediyoruz. Daha sonra Marmaris'in Hisarönü ilçesi'ne bağlı olan Dişlice Adasına hareket ediyoruz, Dişlice Adası Marmaris'ten kalkan teknelerle Dişlice Adası'na ulaşılabilir. Sadece martıların yaşadığı adada sarı ve turuncu renkteki yosunlar anıt kayaları sarar. Denizin lacivert ve turkuaz renkleri ile mükemmel bir kontrast oluşur. Adanın volkanik labirentleri ve tırmanmaya uygun kayaları fotoğraf severler için bulunmaz konular sunar. Burada öğle yemeği ve yüzme molanın ardından Akşam yemeği ve geceleme için Bencik Koyuna hareket ediyoruz, Girişi çok dar olan bu koydan içeriye doğru yol aldığında essiz bir manzara ile karşılaşacaksınız. Bencik Hisarönü körfeziyle Gökova körfezini ayıran yarım adanın en dar yerinde Hisarönü tarafında bulunan bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme Bencik koyunda.

7.GÜN
PALMİYE KOYU-DİMİTRİ KOYU- AKTUR.
Erken saatlerde kahvaltı için Palmiye koyuna hareket ediyoruz burada vereceğimiz yüzme molası ardından öğle yemeği ve yüzme molası için Dimitri koyuna hareket ediyoruz, akşam yemeği ve geceleme için Aktur a doğru demir alınır ve seyre başlanır. Aktur, Datça'ya uzaklığı 30 km, Marmaris'e 40 km, Muğlaya 95 km uzaklıktadır. Aktur çam ormanları ve berrak koyları ile sadece Datça'nın değil ülkemizin de en güzel tatil yerlerinden biridir. Bu eşsiz koyda bolca istirahat etme fırsatı da bulacaksınız. Geceleme Aktur'da

8.GÜN
DATÇA LİMANI
Sabah erken saatlerde kahvaltı için Datça limanına geçilir, kahvaltı sonrası Saat 10:30 tekneden ayrılış Kaptanımız, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

FİYAT DETAYLARI 

Dönem Kişi Başı Fiyat
17 Haziran – 30 Haziran € 740
1 Temmuz - 31 Temmuz € 840
1 Ağustos – 31 Ağustos € 890
1 Eylül – 23 Eylül € 740

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir. 
• Tek kişi farkı (Single Supplement) %50’dir.
• 4 Kişilik Kabinlerde  3.kişi %50 İndirim, 4.kişi %60 İndirim uygulanacaktır.

FİYATA DAHİL OLANLAR 
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri. 
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir). 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.) 
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları. 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:  
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve su ücretli olarak yat barından temin edilir. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları. 
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.