Datça Marmaris Göcek


1.GÜN
DATÇA-KARGI KOYU
Datça limanında ki teknemize saat 15:30:00 den sonra yerleşebilirsiniz. Kaptanımız tur programı ve tekne hakkında bilgiler verdikten sonra tekne saat 19:00 gibi limandan ayrılıp akşam yemeği için Kargı koyuna hareket eder. Geceleme Kargı koyunda yapılır.

2.GÜN
DİRSEK BÜKÜ- ADABOĞAZI-BOZBURUN
Sabah kahvaltıdan sonra Dirsek Bükü'ne doğru yola çıkılarak burada yüzme ve öğle yemeği molası verilir. Dirsekbükü Koyu'nun en dibi tamamen kumdur. Suyu, denizin temizliği ve korunaklı olmasından dolayı tekneler tarafından çok ziyaret edilir. Özellikle de mavi yolculuk tekneleri tarafından mutlaka uğranılan bir rotadır. Daha sonra Adaboğazı'na hareket edilir. Yüzme ve öğle yemeği molası burada verilicektir. Akşam yemeği için Bozburun'a geçilir. Bozburun küçük bir balıkçı kasabasıdır. Bu bölgenin kıyıları boyunca sünger çıkartılmaktaydı. Fakat yöre halkı süngercilikten hem iyi gelir sağlıyamadığı hem de eski tekniklerle tehlikeli bir iş olduğu için süngerciliği bırakmıştır. Bunun yerine ahşap tekneler inşa etmeye başlamıştır. geceleme Bozburun'da.

3.GÜN
BOZBURUN- SÖĞÜT ADASI BOZUKKALE
Bozburun da Sabah kahvaltısı sonrası öğle yemeği ve yüzme molası için Söğüt Adasına hareket ediyoruz. "Söğüt ve Taşlıca Köyü, Bozburun Yarımadası'nın en uç noktası. Ege ve Akdeniz arasında, doğallığı hiç bozulmamış bir cennet Söğüt Köyü. Yaklaşık 2000 kişilik bir nüfusu olan bu köy Marmaris'e iki saat uzaklıkta. Ancak manzara ve yol boyu size eşlik eden keçiler ömre bedel. Daha sonra Akşam yemeği ve geceleme için Bozukkale'ye hareket ediyoruz. Bozukkale Koyu, üstü çıplak dağlarla çevrilidir. Bu dağlar ve yamaçlarından rüzgarlar zaman zaman sağanaklarla iner. Teknemizi yaz aylarında hakim olan kuzeybatı ve batı yönlerinden gelebilecek rüzgarlara göre demirlemek doğru olur. Geceleme Bozukkale de.

4.GÜN
ARAP ADASI- KADIRGA –MARMARİS CENNET ADASI
Sabah erkenden Arap Adası'na doğru yola çıkılır. Öğle yemeği Kadırga Koyu'nda verilir. Marmaris'e en uzak mesafede, Kadırga Feneri'nin hemen karşısında yer alan kayalığın bulunduğu dalış noktasıdır burası. 0 m den 38-40 m.lere kadar varan güzel bir Reef'e sahiptir. Dalış eğitimleri verilir. Tecrübeli dalgıçların heyecan verici dalış yapabilecekleri Kadırga Koyu'nda, Fener binası tarafına doğru gidildikçe, 15 m den başlayan ve Hellenistik çağa ait bir batık gemi kalıntısı vardır. Ayrıca binlerce amphoralardan oluşan bir tarla da mevcuttur. Bütün amphoralar kayalara yapışık durumdadır. Özellikle sezon dalış sezonu başladığı zaman kayalıklarda ve amphoralar arasında bol miktarda böcek ve karavida ile karşılaşma olasılığınız yüksektir. Sezon sona erdiğinde ise dalgıçlar hemen hemen her defasında akya sürüleri ile karşılaşırlar. Amphoralar arasında rastlayacağınız mürenler sualtı fotoğrafçıları için ideal pozlar verir. Kadırga Koyunda Yüzme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için Marmaris de Cennet adasına hareket edilir. Geceleme Cennet adasında.

5.GÜN
EKİNCİK – SEMİZCE KOYU
Eğer Fethiye Körfezinden Marmaris rotasında seyir yapasanız, sabahın ilk saatlerinde bu yolculuğa başlamanız önerilir. Kurtoğlu Burnunu geçtikten sonra, bölgenin hakim rüzgarı günbatısının şiddetini arttırmadan birkaç saat içinde Dalyan'ın İstuzu plajının açığından geçip Ekincik Körfezine ulaşabilirsiniz. Ekincik Körfezinde Semizce 1 ve Semizce 2 koyları gibi, çam ağaçlarıyla kaplı birbirinden şirin demirleme noktaları mevcut. Özellikle yaz aylarında yüksek sezonda Marmaris ve Fethiye'den gelen birçok yatın Dalyan ve Caunus antik kentine yakınlığı nedeniyle demirlediği Ekincik Körfezi aynı zamanda bölgedeki balıkçıların da mekanı. Sabah erkenden seyre başlanır, burada tüm gün denizin tanıdı çıkarabilirsiniz, Ekincik Koyu, Muğla Köyceğiz yakınlarında bulunan koy, plaj. Köyceğiz'in 40 km güneybatısında olan koya karadan ve denizden her zaman ulaşabilmek mümkündür. Doğal bir liman olan Ekincik Koyu'na günde ortalama 50 - 60 yat demirlemektedir. Mavi yolculuğun en önemli duraklarından biri olan koy, iri kumlu plajı ve temiz denizi ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Geceleme ekincik koyunda

6.GÜN
AĞ LİMANI- MARTILI KOYU
Sabah erkenden Ağ limanına doğru yola çıkıyoruz, Fethiye Körfezinin Kurtoğlu Burnuna yakın ucunda demirlemekten zevk alacağınız ikiz koylardan oluşuyor Ağ Limanı. Dinlenmek, yüzmek, balık avlamak yada karada yürüyüş yapmak için son derce elverişli özelliklere sahip. Koyun hemen arkasındaki yumuşak patikayı izleyerek, yaklaşık bir saatlik yürüyüşle Likya'nın antik Lydae kentine ulaşabilirsiniz. Aynı patikayı izleyerek tepenin diğer yamacından aşağıya iniğinizde ise, Cleopatra hamamı diye bilinen Manastır Koyu karşınıza çıkıyor. Burada öğle yemeği ve yüzme molasından sonra, yüzme ve akşam yeme için Yavansu ( Martılı Koy) Koyuna hareket edilir, Burada bol bol denizin tadını çıkarabilirsiniz, Geceleme Martılı Koyda.

7.GÜN
TERSANE ADASI- BEDRİ RAHMİ KOYU- YASSICA ADASI
Sabah kahvaltısı ve yüzme molası için, Tersane Adasına demir alıyoruz. Tersane adası körfezdeki adaların en büyüğü dür. Mübadele sonrasında boşaltılmış eski Rum yerleşiminin kalıntıları yer alır adada. Adanın aldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntısı karşınıza çıkacak ada gezisinde… daha sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Bedri Rahmi koyuna hareket ediyoruz. Bedri Rahmi Koyu rüzgarlara karşı korunaklı ve demirlemeye elverişli özelliklere sahip. Koyun arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ormanı ile zakkum çiçekleri koydaki küçük kumsal ve turkuvaz renkli sularla bütünleşerek fantastik bir görüntü yaratıyor. Öğleden sonra akşam yemeği ve geceleme için Yassıca adası yola çıkılır. Yassıca Adasına Demir alıyoruz. Özellikle yüzme bilmeyenler ve küçük çocuklar için ideal olan bu ada ve etrafındaki küçük adalar harika bir manzara oluşturmaktadır. Dileyen misafirlerimiz adada gezerek veya bir adadan diğerine yüzerek günü tadına varabilirler.

8.GÜN
GÖCEK LİMANI
Göçek adasında sabah kahvaltı sonrası saat 10:30 kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Kaptanımız Deniz ve Hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

FİYAT DETAYLARI 

Dönem Kişi Başı Fiyat
17 Haziran – 30 Haziran € 740
1 Temmuz - 31 Temmuz € 840
1 Ağustos – 31 Ağustos € 890
1 Eylül – 23 Eylül € 740

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir. 
• Tek kişi farkı (Single Supplement) %50’dir.
• 4 Kişilik Kabinlerde  3.kişi %50 İndirim, 4.kişi %60 İndirim uygulanacaktır.

FİYATA DAHİL OLANLAR 
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri. 
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir). 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.) 
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları. 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:  
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve su ücretli olarak yat barından temin edilir. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları. 
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.