Bodrum Hisarönü Datça


1.GÜN
BODRUM- AKVARYUM KOYU
Bodrum limanında saat 15:30 dan sonra tekneye giriş yapabilirsiniz Kaptanımız tur programı ve tekne hakkında bilgiler verdikten sonra tekne saat 19:00 gibi limandan ayrılıp akşam yemeği için Akvaryum koyuna hareket edilir. Geceleme Akvaryum koyunda yapılır. Gümbet ile Bitez arasından bir yarımada güneye doğru 2 mil uzanır. Önünde de Görecik Adası (İç Ada) vardır. Yarımada ile ada arasında yerlilerin Akvaryum adını verdikleri, adı gibi pırıl pırıl bir boğaz ve koy oluşur. Gündüz boyu günübirlik gezi teknelerinin akınına uğrar Akvaryum. Gece ise demirleyen teknelere kalır.

2.GÜN
KNİDOS- PALAMUTBÜKÜ-KARGI
Sabah erken saatlerde Knidos'a gitmek üzere demir alınır. Knidos eski çağlarda bilim mimarlık ve sanatta çok ileri bir şehir olarak anılır ve çağlar boyunca birçok bilim adamı ile sanatçıya ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Öğle yemeği ve yüzme molası vereceğimiz Palamutbükü ne hareket edilir. Burada misafirlerimiz güneşin ve denizin tadını çıkarmaya başlarlar. Ardından akşam yemeği ve gecelemeyi yapacağımız Kargı Koyuna a gitmek üzere demir alınır. Akşam yemeği ve geceleme Kargı Koyunda.

3.GÜN
DİRSEK BÜKÜ – KOCAADA - SELİMİYE
Kahvaltının ardından Dirsek Bükü Koyuna hareket ediyoruz. Yüzme molasından sonra Öğle yemeği ve yüzme molası için Kocaada ya hareket ediyoruz, Daha sonra akşam yemeği ve konaklamayı yapacağımız Selimiye Koyuna geçeceğiz. Selimiye; Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı şirin bir sahil köyüdür. Yakın döneme kadar bölge sadece tekne turları ve deniz turizmine hizmet vermekteyken bu gün kara yoluna da açılmış durumdadır. Bölgeye çok sayıda otel ve pansiyon açılmış, köy tamamiyle sahil, yat ve plaj turizmine açık bir tatil köyü olarak hizmet vermeye başlamıştır. Geceleme Selimiye'de

4.GÜN
ORHANİYE – KIZ KUMU- EMEL SAYIN KOYU
Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için demirleyeceğimiz Orhaniye ye hareket ediyoruz, daha sonra yüzme molası için Kız Kumu'na hareket ediyoruz, akşam yemeği ve geceleme için Emel Sayın Koyuna hareket ediyoruz. İnbükü Ormanlık Alanı ile iç içe olan İnbükü Koyu, Emel Sayın Koyu olarak da isimlendirilmektedir. Bu koya tekneyle gelen Emel Sayın, burada denize girmiştir. Koydan çok etkilenen Emel Sayın'ın adı, bu koya verilmiştir. Halk arasında anlatılan bu hikaye, Emel Sayın'ın göz rengini andıran masmavi sulardan da gelmektedir.

5.GÜN
İNDİBİ KOYU – DİŞLİCE ADASI-BENCİK KOYU
Sabah kahvaltısı ve yüzme molası için küçük bir koy olan İndibi Koyuna hareket ediyoruz. Daha sonra Marmaris'in Hisarönü ilçesi'ne bağlı olan Dişlice Adasına hareket ediyoruz, Dişlice Adası Marmaris'ten kalkan teknelerle Dişlice Adası'na ulaşılabilir. Sadece martıların yaşadığı adada sarı ve turuncu renkteki yosunlar anıt kayaları sarar. Denizin lacivert ve turkuaz renkleri ile mükemmel bir kontrast oluşur. Adanın volkanik labirentleri ve tırmanmaya uygun kayaları fotoğraf severler için bulunmaz konular sunar. Burada kısa bir molanın ardından Akşam yemeği ve geceleme için Bencik Koyuna hareket ediyoruz, Girişi çok dar olan bu koydan içeriye doğru yol aldığında essiz bir manzara ile karşılaşacaksınız. Bencik Hisarönü körfeziyle Gökova körfezini ayıran yarım adanın en dar yerinde Hisarönü tarafında bulunan bir koydur. Akşam yemeği ve geceleme Bencik koyunda.

6.GÜN
PALMİYE KOYU -DİMİTRİ KOYU
Erken saatlerde kahvaltı için Palmiye koyuna hareket ediyoruz burada vereceğimiz yüzme molası ardından öğle yemeği ve geceleme için Dimitri koyuna hareket ediyoruz geceleme Dimitri koyunda

7.GÜN
AKTUR KOYU
Dimitri koyunda Kahvaltı yaptıkdan sonra Öğle yemeği ve Geceleme için Aktur a doğru demir alınır ve seyre başlanır. Aktur, Datça'ya uzaklığı 30 km, Marmaris'e 40 km, Muğlaya 95 km uzaklıktadır. Aktur çam ormanları ve berrak koyları ile sadece Datça'nın değil ülkemizin de en güzel tatil yerlerinden biridir. Bu eşsiz koyda bolca istirahat etme fırsatı da bulacaksınız. Geceleme Aktur'da

8.GÜN
DATÇA LİMANI
Sabah kahvaltı sonrası Saat 10:30 tekne den ayrılış; Kaptanımız, deniz ve hava koşullarına bağlı olarak, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

FİYAT DETAYLARI 

Dönem Kişi Başı Fiyat
17 Haziran – 30 Haziran € 740
1 Temmuz - 31 Temmuz € 840
1 Ağustos – 31 Ağustos € 890
1 Eylül – 23 Eylül € 740

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir. 
• Tek kişi farkı (Single Supplement) %50’dir.
• 4 Kişilik Kabinlerde  3.kişi %50 İndirim, 4.kişi %60 İndirim uygulanacaktır.

FİYATA DAHİL OLANLAR 
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri. 
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir). 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.) 
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları. 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:  
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve su ücretli olarak yat barından temin edilir. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları. 
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.