Bodrum Gökova Bodrum


1.GÜN
BODRUM
Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz.  Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.

2.GÜN
ORAK ADASI - ÇÖKERTME
Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3.GÜN
YEDİ ADALAR – ( KÜFRE / UZUN LİMAN ) – İNGİLİZ LİMANI
Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra Uzun Liman'a demir atılır. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na ( Değirmen Bükü ) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.

4.GÜN
KLEOPATRA ADASI – KARACASÖĞÜT
Sedir ( Cedrae) Adası'na hareketle gün başlar. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar’ dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı’nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır.  Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur.

5.GÜN
LÖNGÖZ – TUZLA
Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Daha sonra turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na demir atılır. Akşam yemeği ve geceleme Tuzla’da olur.

6.GÜN
KARGILI – KİSEBÜKÜ ( ALAKIŞLA BÜKÜ)
Erken saatlerde Kargılı Koyu'na ( Molla İbrahim Koyu ) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü ( Alakışla Bükü )' ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7.GÜN
PABUÇ BURNU - YALIÇİFTLİK - BODRUM
Kahvaltıdan sonra öğlen yemeği için Pabuç Burnu'na hareket. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8.GÜN
BODRUM
Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

FİYAT DETAYLARI 

Dönem Kişi Başı Fiyat
17 Haziran – 30 Haziran € 740
1 Temmuz - 31 Temmuz € 840
1 Ağustos – 31 Ağustos € 890
1 Eylül – 23 Eylül € 740

• Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir. 
• Tek kişi farkı (Single Supplement) %50’dir.
• 4 Kişilik Kabinlerde  3.kişi %50 İndirim, 4.kişi %60 İndirim uygulanacaktır.

FİYATA DAHİL OLANLAR 
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği. 
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri. 
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları. 
• Palamar ücretleri. 
• Mürettebat servisi. 
• Kullanma suyu. 
• Dizel ve benzin giderleri. 
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir). 
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.) 
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.) 
• K.D.V. 
• Yunan Adaları programlarında; 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri. 
* Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları. 

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:  
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve su ücretli olarak yat barından temin edilir. 
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları. 
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.